Vannas istaba ar logu


anonsVannas istaba ar logu – tas drīzāk ir patīkams izņēmums, nevis likums. Iespējams, kādam rodas noteiktas šaubas par to, vai tik intīmā vietā obligāti nepieciešams tāds atklāts atvērums, bet pieredzējuši dizaineri ar viņiem nav vienisprātis. Standarta, pareizas formas vannas istaba ar necaurredzamām sienām, pieticīgu santehniku un kopēju vēdināšanas sistēmu spēj patiesus estētus un radošus cilvēkus iedzīt izmisumā. Standarta dzīvokļu iemītnieki daudzdzīvokļu mājās, rada savu mājīgumu no tā, kas viņiem ir pieejams. Bet vairāk kā 30% iedzīvotāju ir iespēja paeksperimentēt ar pašu delikātāko telpu visā mājoklī.

Logs vannas istabā: problēma vai priekšrocība?

Dzīvojamo telpu plānojumi nav sevišķi oriģināli, ja mēs runājam par valsts apbūvi. Bet ir atsevišķi gadījumi, kad logs vannas istabā tomēr atrod savu izpausmi:

  • Pēc individuāla projekta būvētas privātmājas, kotedžas un vasarnīcas;
  • Dažas vecas Staļina laika mājas, kuru vannas istabās ir logs uz virtuvi, koridoru vai retākos gadījumos uz ielu;
  • Hruščova laika piecstāvu mājas, kuru galvenā īpatnība irpopulārais savietotais sanmezgls un logs starp to un virtuvi.

Dīvaini, ka piemēru nākas ņemt tieši no vecās apbūves. Labi pastrādājot ar šo ideju, noteikti ir iespējams radīt brīnišķīgu interjeru. Daudzi privātmāju īpašnieki, lai veiktu pārplānošanu, nojauc sienas. Par laimi, mūsdienu aktuālie projekti paredz iespēju ierīkot logus visās telpās. Logiem vannas istabās ir dažas priekšrocības, kas saistītas ne tikai ar personīgo higiēnu:

  • Dabiskais apgaismojums. Dienas apgaismojums iedarbojas labvēlīgi ne tikai uz uz cilvēka organismu, bet arī uz dvēseles stāvokli. Daudz patīkamāk uzturēties telpā ar logu, pat ja tā ir tikai vannas istaba.Pie tam atkrīt nepieciešamība ieslēgt elektrisko apgaismojumu dienas laikā. Šādā veidā var nedaudz ietaupīt. Saules stari iznīcinoši iedarbojas uz dažādiem mikroorganismiem, kam ļoti patīk dzīvot mitrās un tumšās telpās.;
  • Dabiskā vēdināšana. Vannas istabai jebkurā mājā raksturīgs paaugstināts mitrums. Tā ir likumsakarība. Atvērtas durvis un iekšējā vēdināšana – tas ir labi, bet nekas nevar aizstāt svaigu gaisu. Pavērts logs uzvarēs mitrumu un labvēlīgi ietekmēs visus mājokļa iedzīvotājus.

Visas vannas istabas ar logu priekšrocības, ne pēc nostāstiem vien, ir pazīstamas rietumvalstu iedzīvotājiem, kur tā ir parasta parādība.