Vieglas starpsienas iekštelpās


anonsStarpsienas starp istabām – parasts būvniecības elements. Ar mērķi pārveidot telpu kontūras tās var tikt viegli nojauktas un atkal uzmontētas citā vietā. Ja starpsienas izveidotas no tradicionālajiem celtniecības materiāliem, tāda pārvietošana var būt iepējama ne vairāk par vienu-divām reizēm visas ēkas kalpošanas laikā. Tieši tiem, kam patīk biežas interjera pārmaiņas, tika izgudrotas vieglas starpsienu konstrukcijas no plastikāta un alumīnija.

Starpsienu tipi zonēšanai

Vieglu konstrukciju starpsienas ir ideāls variants telpas sadalīšanai zonās, gan miniatūros vienistabas dzīvokļos, gan plašos savrupnamos. Izvēloties starpsienu konstrukciju veidu, svarīgi ir apzināties, kāds izskats tai nepieciešams, un kāda būs tās funkcionālā nozīme.

Stacionārās starpsienas

Tiek uzstādītas uz ilgu laiku ar mērķi pārplānot telpu. To funkcija – nodalīt zonas ar dažādu funkcionālo nozīmi. Mājās un dzīvokļos tās ir virtuve, vannas istaba, tualete, dzīvojamās istabas, bet ražošanas ēkās tie ir darba kabineti, biroji, laboratorijas un palīgtelpas.

Vieglajām alumīnija un plastikāta konstrukcijām piemīt vērtīga īpatnība – tās vienkārši un viegli samontēt, kā arī uzstādīt jaunā vietā. To augstums var būt vai nu līdz pašiem griestiem, vai zemāks, bet garums var arī nesniegties līdz nākamajai sienai. Stacionāro starpsienu pildījums var būt no ģipškartona, stikla, plastikāta, koka.

Transformējamas starpsienas

Šai interjera detaļai ir pagaidu raksturs, un tā pilda dubultu funkciju – atdala dažādas telpas daļas un, pēc vēlēšanās, tās atkal apvieno. Mobilā starpsiena ļauj ātri izmainīt mājokļa interjeru. To viegli novākt un izveidot vienotu telpu, apvienojot viesistabu ar virtuvi, viesistabu ar lodžiju, guļamistabu ar vannas istabu. Nepieciešamības gadījumā no jauna var izveidot atsevišķas mājīgas “ligzdiņas”.

Transformējamajām starpsienām var būt dažāda struktūra. Atverot, atbīdāmās konstrukcijas aizslīd uz pretējām pusēm, salokamās konstrukcijas salokās kā akordeons,  sabīdāmās sabīdās uz vienu pusi un nostājas “rindā”, virpuļsienas pagriežas ap savu asi. Šāda konstrukciju pārpilnība pieļauj tās uzstādīt jebkurā ērtā vietā.

Vieglo transformējamo starpsienu konstrukcijas visbiežāk aizpilda ar stiklu – gravētu, izrakstītu, vitrāžas, ar dažādiem efektiem, bet dažkārt ar platikātu. Ar mobilo starpsienu palīdzību mājoklis kļūst neatkārtojams, iegūst savu unikālo dizainu.

Starptelpu sienas no plastikāta un alumīnija radošiem cilvēkiem kļuvušas par īstu atradumu. Ši interjera detaļa palīdz izveidot mājīgus nostūrīšus studio tipa dzīvokļos. Šeit, neierobežotajā plašumā, uzrodas mazas saliņas, kur var norobežoties un pastrādāt, vai atpūsties un palasīt. Mazos dzīvokļos starpsienas arī ir neaizvietojamas, lai sadalītu tos funkcionālajās zonās.