Visdārgākais logs pasaulē


anonsVai esam gatavi par logu samaksāt apaļu summiņu? Der piezīmēt, ka tam piemīt diezgan viduvēji raksturlielumi un tas nav inkrustēts ar safīriem un briljantiem. Un par zeltu to arī nenosauksi. Drīzāk gan, par vecu un ilgu laiku kalpojušu. Nē, protams! Bet, lūk, kāds Nīderlandes iedzīvotājs atdeva par tādu logu savus personīgos 3 miljonus dolāru. Un viss tikai dēļ iespējas kļūt par slavenas preces īpašnieku no e-Bay interneta izsoles.  

Visslavenākais logs

Tādas ažiotāžas iemesls, kas sacelta ap parastu logu, slēpjas tā vēsturē. Visa nepieciešamā dokumentācija un ekspertu slēdzieni apstiprina faktu, ka pa šo logu 1963. gada 22.novembrī Lī Harvijs Osvalds aukstasinīgi izšāvis uz tā laika ASV prezidentu Džonu Ficdžeraldu Kenediju. Šis logs daudzus gadus tika uzglabāts Dalasas grāmatu krātuves sestajā stāvā, kur pašlaik darbojas politisko slepkavību muzejs. Un Kenedija slepkavība, liekas, ir bijusi viena no visskaļākajām visā Amerikas Savienoto Valstu pastāvēšanas vēsturē.

Slavenais logs padarīja nemierīgus daudzus kaislīgus kolekcionārus, kas interesējās ne tikai par pasaules kultūru, bet arī par neparastiem notikumiem. Vairāk nekā desmit gadus tas bija muzeja ekspozīcijas vērtīgs eksponāts, bet pēc tam veiksmīgi pārvietojās uz noslēpumainā nīderlandieša privāto kolekciju.