Viss par logu montāžas putām


anonsMontāžas putas – tas ir celtniecības materiāls, kuru pielieto konstrukciju savienojumu hermetizācijai. Putas tiek izgatavotas uz poliuretāna bāzes. To, vairāk nekā pirms pusgadsimta, izgudroja angļu ķīmiķi un inženieri. Putas sastāv no diviem galvenajiem indigrientiem: izocionāta un poliola, kurus ražo no naftas. Montāžas putu sastāvā ietilpst arī dažādi citi indigrienti: saputotāji, stabilizatori un katalizatori.

Visbiežāk putas pielieto logu un durvju konstrukciju uzstādīšanā ailēs, lai hermetizētu un noblīvētu montāžas šuves, sadurvietas un plaisas, kā arī izveidojušos tukšumu aizpildīšanā.

Montāžas putas atzītas par ļoti ērtu un nepieciešamu celtniecības materiālu, pateicoties tādām iespējām kā: atsevišķu konstrukcijas daļu savienošana, hermetizācija, trokšņu izolācija, siltuma izolācija, blīvēšana un citas. Montāžas putu aerosola baloniņš ir aizstājis tādus materiālus, kā pakulas, bitums un cements. Šodien logu kontrukciju uzstādīšana bez montāžas putām praktiski nav iespējama. Šis būvmateriāls ir atvieglojis montāžas procesu, padarot to ievērojami ātrāku un ērtāku.

Montāžas putu veidi

Pastāv vairāki montāžas putu veidi, tie visi iedalāmi pēc sava sastāva: vienkomponentu un divkomponentu; pēc pielietojuma temperatūras: ziemas, vasaras, vissezonas; pēc aizdegšanās līmeņa: ugunsdroša, pašdziestoša un viegli uzliesmojoša; kā arī pēc izlaiduma formas: profesionālā ar pistoli vai sadzīves ar cauruli-adapteri.

Lai logu rāmja uzstādīšanai paredzētās montāžas putas būtu efektīvas, kvalitatīvas un ilgmūžīgas, tās pareizi jāizvēlas, ņemot vērā darbu veidu, temperatūru un citus augstāk uzskaitītos faktorus.

Lietot tās ir ļoti ērti, pirms lietošanas baloniņš pamatīgi jāsakrata, un uznest putas būtu velams uz samitrinātas virsmas. Ar putām jāaizpilda apmēram 1/3 no spraugas vai atvēruma, jo putas palielinās savu tilpumu un aizpildīs visu nepieciešamo tilpumu. Pēc vienas Darba laiks var nogriezt liekās sastingušās putas. Pilnīga putu sastingšana un izžūšana notiek 7-8 stundu laikā pēc uznešanas.

Lai pasargātu putu materiālu pret ultravioleto staru un citu arējo faktoru kaitīgās iedarbības, putu griezuma vietu apkārt logam no ārpuses jāhermetizē.