Romiešu žalūzijas

Romiešu žalūzijas Rīgā pirkt


Romiešu aizkari kļuvuši par populāru loga dekora variantu vairāku objektīvu iemeslu dēļ. Pirmkārt, šādas žalūzijas ir vienkārši lietojamas. Otrā galvenā šo aizkaru priekšrocība ir fakts, ka tie harmoniski iekļaujas jebkurā telpas interjerā – sākot ar klasiku, beidzot ar modernu. Tagad varat aizmirst par lieliem aizkariem un samākslotām portjerām. Romiešu žalūzijas – tā ir mūsdienu cilvēka izvēle, kurš novērtē komfortu it visā.

Kā radās romiešu žalūzijas?  

Pastāv divas versijas par to, kā tieši radušās romiešu žalūzijas. No šī logu dekora elementa nosaukuma ir skaidrs, ka tā vēsture aizsākusies Senās Romas laikos. Saskaņā ar pirmo versiju karstais un saulainais itāļu klimats spieda senos romiešus meklēt veidus kā pasargāt savu mājokli no svelmainās saules gaismas. Saskaņā ar otro versiju romiešu žalūziju rašanās iemesls bija putekļainais akmeņaino pilsētu klimats. Lai pasargātu savas mājas no sīkajām putekļu daļiņām, romieši kāra pie logiem mitrus audumus, kas vēlāk tika pilnveidoti, padarot to konstrukciju līdzīgu burai. Tā bija ērti aizklāt logu un nepieciešamības gadījumā ātri to atvērt. Tieši šī ideja ir mūsdienu romiešu žalūziju pamatā.

Kas ir romiešu žalūzijas?

Mūsdienu romiešu žalūziju variants ir auduma gabals, kas papildināts ar speciāliem ieliktņiem, kas ļauj uzstādīt žalūzijas nepieciešamajā līmenī. Šo žalūziju konstrukcija ir sekojoša:

  1. Auduma augšējā mala tiek ielocīta, ielocē tiek ievērts ieliktnis, ar kura palīdzību aizkars vēlāk tiks stiprināts pie speciālas karnīzes.
  2. Romiešu žalūziju apakšējā malā ir neliels atsvars, kas nodrošina žalūzijai pareizu formu.
  3. Arī pašā auduma pamatnē ir speciāli ielaidumi. Tie izvietoti vienādā attālumā cits no cita un atbild par to, lai žalūzijas tiktu salocītas vienādās un akurātās ielocēs.

Jāatzīmē, ka tad, kad romiešu žalūzijas ir pilnībā aizvērtas, minētās ieloces nav redzamas. Rezultātā sanāk lielisks, neuzkrītošs, bet galvenais funkcionāls dekora elements – romiešu žalūziju audums pilnībā aizklāj logu, turklāt to augstumu iespējams regulēt pēc vēlēšanās, lai radītu pustumsu vai nodrošinātu maksimālu saules gaismu.

Kāpēc seno romiešu darinājums iekaroja mūsdienu cilvēka sirdi?

Šķiet, seno romiešu izgudrojuma vienkāršā tehnoloģija atpaliek no mūsdienu produktu iespējām. Tad kāpēc tomēr romiešu aizkari ir tik populāri mūsdienu mājokļos? Atbilde uz šo jautājumu slēpjas romiešu žalūziju konstrukcijas vienkāršībā, kas pārvērta šo dekora elementu funkcionālā un efektīvā logu rotājumā, kam piemīt milzum daudz priekšrocību.

Un tā, visu pēc kārtas.

Priekšrocība Nr.1: Romiešu aizkari palīdz ekonomēt telpu.

Romiešu žalūzijas ir neliels audekla gabals. Šī ir galvenā šādu aizkaru priekšrocība, ja izvēle jāizdara starp tiem un, piemēram, masīvām portjerām. Ja jums ir nepieciešams dekorēt nelielu telpu, šis žalūziju variants būs vislabāk piemērots: aizsardzība pret sauli un telpas ekonomija – divi vienā.

Priekšrocība Nr.2: Romiešu žalūzijas ir ļoti vienkārši lietojamas.

Aizvērt un atvērt šādus aizkarus ir vienkāršāk par vienkāršu. Pietiek vien paraut aiz aukliņas – un romiešu aizkari sakārtosies akurātās ielocēs vai pilnībā aizklās loga ailu ar līdzenu audumu. Ar šo uzdevumu tiks galā pat bērns.

Priekšrocība Nr.3: Romiešu žalūzijas nekļūs par putekļu savācēju.

Viss tāpēc, ka šādu aizkaru izgatavošanai nav nepieciešams daudz auduma. Tāpat jāatzīmē, ka daži modeļi ir apstrādāti ar speciālu impregnējumu, kas atgrūž netīrumus un putekļus. Tāpēc šādas žalūzijas var mierīgi kārt arī virtuvē.

Priekšrocība Nr.4: Romiešu aizkari iederēsies jebkurā interjerā.

Stingrā romiešu žalūziju ģeometrija lieliski piestāvēs jebkuram telpas dekora variantam – sākot ar klasisko, beidzot ar mūsdienu. Turklāt šādi aizkari veido lielisku tandēmu kopā ar citiem logu ailas noformēšanas variantiem, piemēram, loga aizkariem.

Galvenā priekšrocība: Romiešu aizkari droši pasargā no saules.

Aizkariem ir jābūt ne tikai skaistiem. Lūk, kāpēc romiešu žalūzijas ir kļuvušas tik populāras. Ja dzīvojat saules pusē, turklāt daudzdzīvokļu mājas pēdējā stāvā, tad šādi aizkari kļūs jums par īstu glābiņu tveicīgā dienā. Savukārt, ja jūsu mājoklis atrodas pirmajā stāvā, tad, pateicoties romiešu žalūzijām, sveši ziņkārīgi skatieni jums neko nenozīmēs.

 

 

Jums ir vajadzīga konsultācija?
Atstājiet savu tālruņa numuru

Ar Jums sazināsies menedžeris, lai precizētu pasūtījuma detaļas, 1 darba dienas laikā.
Vārds, Uzvārds
Telefons*
Email