Selektīvais stikls

Kas ir selektīvais stikls


anonsSelektīvie stikli tiek pielietoti logu ražošanā enerģiju taupošo stikla pakešu izgatavošanā. Pateicoties speciālam parklājumam, tas nodrošina augstu siltumizolācijas pakāpi.

Mēdz būt divi veidi šādu pārklājumu:

Selektīvais stikls "K"

  • Ciets (pirolītisks) – stikls ar marķējumu «К».

K-stiklam ir augstvērtīgs, sarežģīta sastāva pārklājums, kas neietekmē gaismas caurlaidību. Tas nodrošina saules īso viļņu (gaismas) caurlaidību un aizkavē garo viļņu (siltuma) izstarošanu.

Šī  selektīvā caurlaišanas īpašība dažādos klimatiskajos apstākļos var tikt pielietota dažādi. Ja to uzstāda kā stikla paketes ārējo stiklu, tas kavēs āra siltuma iekļūšanu telpā, kas ir lielisks risinājums siltajās zemēs.

Ja to uzstādīs ka paketes iekšējo stiklu, tas nodrošinās siltuma saglabāšanu telpā un ievērojami ietaupīs apkures izmaksas, kas ir sevišķi raksturīgi reģionos ar bargāku klimatu.

Latvijā pārsvarā tiek izmantots K-stikls.

Selektīvais stikls "I"

  • Mīkstais (magnētiskais) – stikls ar marku «I».

I-stikla iezīme ir vienmērīgs elektromagnētiski uzputināts TOP-N slānītis. Šis slānītis, sadaloties pa virsmu, ir nepārvarama siltuma barjera.

Piemēram, ja telpā ir +20оС, bet ārā -26оС, tad telpā stikla virsmas temperatūra būs:

- parastai stikla paketei - +5,1оС;

- stikla paketei ar K-stiklu - +11оС;

- stikla paketei ar I-stiklu -  +14оС.

Tādā veidā, mūsdienīgie PVC logi, kas vienreiz uzstādīti, gadu no gada rūpēsies par mikroklimatu mājās, un nodrošinās Jūsu budžeta ekonomiju.